Atrakcje

Największy Park Rozrywki w Polsce

Energylandia

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 20 kilometrów.

W zagrodzie znajdują się nie tylko największe ssaki

Zagroda żubrów w Pszczynie

W zagrodzie znajdują się nie tylko największe ssaki w Europie- żubry, ale też mnóstwo innych: muflony, jelenie, sarny, daniele oraz kaczki krzyżówki, kazarki rdzawe, bernikli, gęsi łabędzionose, łabędzie i pawie indyjskie. Zagroda wyposażona jest w tablice edukacyjne, które informują zwiedzających o historii gatunków.

Położony jest w miejscu dawnego placu handlowego

Rynek w Oświęcimiu

Położony jest w miejscu dawnego placu handlowego średniowiecznego Oświęcimia. Dawna, drewniana zabudowa została zniszczona przez pożar i zastąpiona murowanymi kamienicami. Wśród nich na uwagę zasługuje Kamienica Ślebarskich z początku XIX wieku, obecnie siedziba Sądu Rejonowego. Ratusz oświęcimski powstał w latach 1872-1875, nosi cechy klasycznej gotyckiej budowli. Codziennie w południe rozbrzmiewa stąd hejnał. którym, są pierwsze cztery takty poloneza oświęcimianina autorstwa Aleksandra Orłowskiego.

Budowla wzniesiona w średniowieczu

Zamek w Oświęcimiu

Budowla wzniesiona w średniowieczu na szczycie wzgórza. Do dzisiaj zachowały się resztki murów obronnych a pod zamkiem ciągną się dwa tunele: starszy (zbudowany przed 1914 r.) i drugi wydrążony przez Niemców, pełniący dawniej funkcję schronu przeciwlotniczego. Wieża zamku jest jedną z najstarszych budowli ceglanych w Małopolsce i najwyższym zachowanym murem gotyckim w Polsce.

Szlak rowerowy, biegnący wzdłuż Wisły

Wiślana Trasa Rowerowa

Szlak rowerowy, biegnący wzdłuż Wisły - Wiślana Trasa Rowerowa, łączący Beskidy ( początek nad Jeziorem Czerniańskim, u zbiegu Czarnej i Białej Wisełki ) z Bałtykiem ( koniec szlaku w Gdańsku) . Tras główna oraz regionalne i lokalne odcinki łącznikowe liczą łącznie około 1200 km – jest to najdłuższy szlak rowerowy w Polsce. Łączy on obiekty o dużej wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej. 

Nasz obiekt posiada CERFYTFIKAT - Miejsce Przyjazne Rowerzystom oraz mamy zaszczyt przynależeć do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznym Rowerzystom w województwie małopolskim. 

Zabytkowa kopalnia

Wieliczka

Polecamy Państwu podróż do słynnej zabytkowej kopalni soli.

Odwiedziny w miejscu, gdzie Natura rozrzuciła swe dary tak hojnie, gdzie ukryła swe najcenniejsze sekrety, są doprawdy czymś niezapomnianym – Jacques Peschier, 1799.

Wycieczce w głąb ziemi od zawsze towarzyszy dreszczyk emocji. Przekroczenie progu kopalni to równocześnie przestąpienie progu pewnej tajemnicy.

W ciszy i ciemności rozbrzmiewają jedynie ludzkie głosy, odbijające się echem w niezliczonych, krętych korytarzach, podczas gdy płomień niesionej przez przewodnika świecy lub pochodni odsłania ogrom migoczących skarbów. To miasto wykute w soli. Trudno uwierzyć, że takie miejsce istnieje – James Walter Smith, 1898.

Malownicze jeziora Kruki

Wędkarstwo

W pobliżu pensjonatu rozciąga się malownicze miejsce, gdzie Soła uchodzi do Wisły, idealne dla zapalonych wędkarzy. Kolejne miejsce to jeziora Kruki w Oświęcimiu. Sztuczne zbiorniki , do których dopływa woda z rzeki Soły. Innym miejscem ciekawym dla wędkarzy jest łowisko, które nadaje się do organizacji zawodów – kanał Dwory. Znajduje się on we wschodniej dzielnicy Oświęcimia (w stronę Zatoru). Miłośnicy przyrody oraz Ci, których pasjonuje fotografia mają niepowtarzalną okazję obejrzenia, lub utrwalenia na fotograficznej kliszy, niezwykle rzadkich gatunków ptaków. Przebywając na Oświęcimskiej ziemi możesz spotkać w ich naturalnym środowisku Ślepowrona, Podgorzałka, Hełmiatka, czy Rybitwę Białowąsą.

Synagoga Chewra Lomdei Misznajot

Muzeum Żydowskie

Synagoga, która po II Wojnie Światowej ponownie pełni funkcję sakralną. Zwiedzającym udostępniono także część muzealną, która przedstawia historię Żydów oświęcimskich stanowiących połowę mieszkańców przedwojennego Oświęcimia

Miejsce Pamięci

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Światowy symbol Zagłady i II Wojny Światowej. Muzeum powstało w 1947 roku, składa się z dwóch integralnych części: dawnego macierzystego obozu w Oświęcimiu (KL Auschwitz I Stamlager) oraz dawnego obozu w Brzezince (KL Auschwitz II- Birkenau). Jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

© 2024 Old Tree Villa & Restaurant - wszystkie prawa zastrzeżone.
design by : Facebros.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl
Cookies

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www.